Besilaukiančioms ir turinčioms mažus kūdikėlius mamytėms


Straipsniuką parengė  vaistininkė Genovaitė Gataveckienė tel. 8612 19489

Nuo ko priklauso mūsų vaikų sveikata?
Sveiko vaiko gimimas bei jo sveikatos išsaugojimas vaikystėje sukuria optimalias sąlygas gerai žmogaus sveikatai visą likusį jo gyvenimą. Be abejo, kad kūdikių bei vaikų sergamumas yra glaudžiai susiję su moterų sveikata nėštumo metu. Nuo šio periodo priklauso ir fizinė ir psichologinė būsimo vaiko sveikata.
Ką gali padaryti būsima mama? Valgyti tai, kas naudinga jai ir jos kūdikiui. Nėštumo periodu maisto racionas vaidina ypač svarbų vaidmenį. Juk būtent vien dėl neteisingos mitybos gali kamuoti
toksikozė, įvykti persileidimas, sutrikti vaisiaus vystymasis ir net gimti nesveikas kūdikis…
Kaip turi maitintis nėščia moteris, kad išvengtų visų šių blogybių? Daugelis moterų nėštumo periodu negauna pakankamai maistinių medžiagų: baltymų, angliavandenių, vitaminų, mikroelementų.
1. Bene blogiausia būna tada, kai nėščios moters racione stinga jodo. Šio mikroelemento poreikis nėštumo periodu padidėja keletą kartų, o jo trūkumas po gimdymo neretai sukelia skydliaukės ligas. Skydliaukės patologija pirmojoje nėštumo pusėje skatina sunkios ankstyvosios toksikozės, pasireiškiančios nepaliaujamu vėmimu, vystymąsi, o antrojoje pusėje – placentos nepakankamumą ir toksikozę, pasireiškiančią arterinio spaudimo padidėjimu, inkstų veiklos sutrikimu, tinimais, šlapime atsiradusiais baltymais.
2. Pastaraisiais metais vis daugėja nėščių moterų, kamuojamų geležies trūkumo sukeltos anemijos. Ši problema taip pat atsiranda dėl neteisingos mitybos. Geležies poreikis ypač padidėja antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, kai prasideda vaisiaus kraujodara ir padidėja kraujo kiekis moters organizme.
3. Nėščioms moterims paprastai stinga vitaminų. Joms ypač svarbūs B grupės vitaminai, vitaminas A ir folinė rūgštis. Dalyvaudama eritrocitų, leukocitų ir trombocitų gamyboje, folinė rūgštis puikiai reguliuoja kraujodarą ir padeda geležiai pasiskirstyti organizme. Folinės rūgšties trūkumas sutrikdo vaisiaus formavimąsi, ir vėliau sukelia rimtų naujagimio centrinės nervų sistemos komplikacijų.
4. Kad susiformuotų sveika vaisiaus kaulų sistema, turi nestigti kalcio ir fosforo. Todėl nėštumo pradžioje šių elementų poreikis moters organizme padidėja beveik dvigubai. Jeigu nėščiosios maiste nestinga kalcio ir fosforo, jai negenda dantys ir neretėja kaulų audinys.
Ką turi valgyti būsima mama? Nėščia moteris turi valgyti įvairų, subalansuotą maistą. Ji turi maitintis 5-6 kartus per dieną. Ant jos stalo visada turi būti šviežių daržovių, vaisių, žalumynų, uogų, natūralių sulčių, mėsos, o geriau žuvies produktų, vartoti ekologiškus pieno produktus.
Nieko naujo nepasakiau, ji turėtų maitintis taip , kaip ir mes visi.
Tačiau ką daro mūsų būsimos mamos? Ogi dirba tol, kol save „paneša“, vos ne iki gimdymo dienos. Ir pamėgink tu darbe sveikai maitintis, nepatirti stresų, kurių metu dar labiau sunaudojamos visos reikalingos medžiagos.
Į pagalbą ateina Forever produktai, kad išvengti šių nemalonumų ir nepakenkti būsimam kūdikiui.
Nature–Min – gamtos subalansuotas kompleksas 11 mineralų, mikro ir makro elementų, tame tarpe jodo, Ca, geležies, fosforo, seleno, vario, cinko ir kt. Visi organinės, gamtinės prigimties, jokio pavojaus, kad pakenks ar atsiras perteklius. Kiek ko reikia žmogaus organizmui, tiek ir yra įsisavinama bei panaudojama. Deja, dėl jonizuoto kalcio (cheminės prigimties, pirkto vaistinėj) pertekliaus gali pernelyg anksti sukaulėti vaisiaus kaukolė ir dėl to gimdamas jis gali patirti traumą.
Aloe sultys – visa vaistinė, visi vitaminai, net B12, visos amino rūgštys, net folinė rūgštis. Alavijas
stiprins imunitetą, apsaugos nuo kenksmingų medžiagų gaunamų su maistu, visokių E, kas yra labai svarbu siekiant, kad kūdikis gimtų nealergiškas. Labai svarbu, nes amino r-tys ir folinė r. yra medžiagos būtinai reikalingos formuojantis vaisiaus nervų sistemai, kad nebūtų apsigimimų. O jeigu jų trūksta?…
Absorbentas C  – apsaugos nuo infekcijų, karščiavimų, neleis formuotis strijoms, bei atstatys
moters sveikatą jau po gimdymo.
Žiedadulkės – unikalus produktas, 96 elementų, su baltymais is nektaro, sudėtyje turintis medaus su fermentais, bičių pienelį, vitaminus, mikroelementus, amino rūkštis ir net lecitino, kuris reikalingas normaliam smegenų ir kraujo lastelių funkcionavimui. Mokslininkai jas vadina aukšto
laipsnio profilaktinio ir terapinio poveikio produktu.
Probiotikas – nėštumo pabaigoje, 1 mėn. likus iki gimdymo, būtina sunaudoti. Tada bus nebaisios jokios ligoninės infekcijos, gimdymo metu plyšimai, kirpimai užgis daug greičiau, nesikabins virusai.


Vaiko gimimas

Na štai, tas mažas žmogutis ateina į šį nesvetingą pasaulį. Grįžta namo, prasideda mažo žmogeliuko adaptacijos periodas. Ko labiausiai reikia jam? Mamos ir jos pienelio. O jeigu jo nėra? Tada vaikas yra nuskriaudžiamas visam gyvenimui, nes negauna pagrindinės imuniteto informacijos, pagrindinio sveikatos turto, kuris jį vestų sveiką per gyvenimą. Čia vėl į pagalbą ateis Bičių pienelis, kuris mamai skatina pieno gamybą. Nėra tokio organo žmogaus organizme, kurio neveiktų. Bijote, kad pakenks? Tai kodėl bičių lervos ir motinėlė avilyje maitinamos būtent juo ir niekuo daugiau? Kokios mamos reikia tam gležnam kūdikėliui? Ramios, pailsėjusios, savim pasitikinčios,
nestresuojančios. Ar tai įmanoma? Juk mamai viskas nežinoma, baisu padaryti kažką ne taip. Pavalgyti laiko nelieka, o jei vis maitini ir maitini…Vaikas iš mamos pasiims visas medžiagas kokių jam reikia, o jei mama nepapildys savo mitybos, jos organizmas patirs tikrą siaubą, maisto medžiagų badą, po kurio bus didžiulis jautrumas, pogimdyvinės depresijos, nuslinks plaukai, sutriks
hormonų pusiausvyra, bus sunku sugrįžti į įprastines formas ir t.t. Kam aš čia užsiimu tokiais baisumais? Nes aš tai pati patyriau! Manęs niekas nemokė, kaip aš turiu maitintis, kaip svarbu pamiegoti, kada tik turi laisvą minutę. Nes visas stresas persiduoda kūdikiui ir jis tampa jautrus, nemiega, jam raižo pilvelį ir jis labai dažnai verkia. Šitas užburtas ratas neleidžia džiaugtis tokiomis svarbiomis šeimos akimirkomis, stipriai veikia vyro ir moters santykius ir priveda prie  įvairiausių nesusipratimų.
Kokia išeitis? – Geroji „fėja“ šalia, kuri gali visada ateiti į pagalbą. Jei tokios prabangos negalite sau leisti, bent nealinkite save badu. Forever kokteiliai pagaminti iš nemodifikuotos sojos bus ne tik koncentruotas maistas su  vitaminais, bet papildys mitybą amino rūgštimis, kurios yra būtinos gerai
psichologinei savijautai, nuotaikai ir energijai. Tiks ir Aloe sultys, įvairių skonių, kuriuose gausu maisto medžiagų ir, ypač, fermentų, reikalingų atsistatymui po gimdymo. Vėliau Nature–Min vitaminų kompleksas, Žiedadulkės, žodžiu, kas patinka, nes organizmas jums tikrai pasakys, ko jam labiausiai trūksta, to ir norėsis užkrimsti.
Ką toliau darome su kūdikiu – reikia jį maudyti kasdien. Nerasite rinkoje geresnio muiliuko kaip Forever skystas muilas, kuriame nėra agresyvių šarminių medžiagų, kurios pažeidžia ir taip jautrų kūdikio apsauginį riebalinį odos sluoksnį (taip pat ir suaugusių). Šis muilas negriaužia akių yra saugus naudoti ir mamai intymiai higienai. Tėčiui šis muiliukas tiks vietoj skutimosi putų, vyresniems vaikams praustis ir vietoj šampūno.
Jei kūdikėlį paberia, atsiranda iššutimai, nepakeičiamas ir tinkamas naudoti nuo pirmų dienų yra Aloe vera gelio tepaliukas, pagamintas iš tikrojo alavijo, tinkamo gydyti ir odai, ir gleivinėms.

Reklama

2 responses to this post.

  1. […] Nusprendžiau, kad dėl viso pikto, po Kalėdų pasidarysiu testą. Na, ir ką…. Ogi II teigiamas (Y) O dar maitinau savo antrąjį sūnelį, kuriam balandžio vidury sukako 2 metukai… […]

    Atsakyti

  2. […] nes atrodė, kad kiek aš ją išnaikinu, tiek ji vėl pas ją greit atsiranda… Iš savo rėmėjos Genutės straipsniuko žinojau, kad skystas muilas su alavijais yra gerai, BET gaila […]

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: